Rajoni

COVID-19 në Greqi, 46 viktima dhe mbi 1 mijë raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 15/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi raportojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 qytetarë nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 1,134 raste të reja.

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi janë regjistruar 7, 167 viktima, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 22,281

Sipas autoriteteve, numri i pacientëve të intubuar është në 564 pacientë, ku mosha mesatare e tyre është 68-vjeç./ Opinion.al

Pas