Rajoni

21 viktima dhe 284 raste me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 15/03/21 |
Opi Nion

21 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Në këtë shtet, gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1,258 testime prej të cilave 284 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid-19.

Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik, ka regjistruar 449 pacientë të shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm të personave të shëruar në 98,122./ Opinion.al

Pas