Bota

Çështjet bërthamore: Takim mes Iranit dhe Rusisë  në VjenëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:19 - 05/08/22 |
Opi Nion

Kryenegociatori bërthamor i Iranit Ali Bagheri Kani pati një takim në Vjenë me përfaqësuesin e përhershëm të Rusisë në organizatat ndërkombëtare, Mikhail Ulyanov.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia Irna, ndërsa sjellim në vëmendje që prej ditës së djeshme, në Vjenë ka nisur një raund i ri bisedimesh për rinisjen e marrëveshjes bërthamore të arritur në vitin 2015./Opinion.al

Pas