Bota

Kremlini: Biden dhe Putin do të bisedojnë sot në mbrëmjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 12/02/22 |
Opi Nion

Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai amerikan Joe Biden do të kenë sot një bisedë telefonike, me iniciativën e SHBA. Lajmi është bërë i ditur nga Kremlini, cituar nga Tass.

“Pala amerikane ka kërkuar një bisedë me presidentin Putin dhe të dy presidentët do të flasin me njëri-tjetrin sot në mbrëmje”, tha zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov. “Kërkesës – shtoi ai – i ka paraprirë një letër nga pala amerikane”./Opinion.al

Pas