Aktualitet

Certifikata e vaksinimit në Shqipëri e vlefshme edhe në BE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 15/09/21 |
Opi Nion

Bashkimi Europian do të njoh certifikatat që lëshon Shqipëria për personat e vaksinuar.

Sipas Klan Tv ditën e sotme hyn në fuqi vendimi që lidh Shqipërinë me sistemin e e BE dhe certifikatat e Covid që lëshon do të pranohen njësoj si Certifikatat Dixhitale të BE-së për Covid.

Nërkohë mësohet se vendeve të tjera që iu njihet nga sot certifikata janë Andorra, Ishujt Faroe, Izraeli, Monako, Maroku dhe Panamaja.

Pas