Aktualitet

Ceremonia nuk u transmetua,publikohen fotot nga betimi i qeverisë “Rama3′


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 18/09/21 |
Opi Nion

Edhe pse ceremonia e betimit nuk është transmetuar live, Presidenca ka publikuar fotot e eventit.
Fotot tregojnë momentet kur Rama dhe ministrat betohen me dorën mbi kushtetutë, dhe janë fotografuar pranë Presidentit. Duket se COVID-19 e ka favorizuar kryeministrin Rama për të mos i dhënë dorën Presidentit Meta.

Siç shihet dhe nga fotografitë, Rama dhe ministrat në një ceremoni solemne janë betuar para Metës, për të cilin kanë votuar për shkarkimin e tij nga detyra, pak muaj më parë.

 

Pas