Aktualitet

“SHBA pret të punojë intensivisht me ju”, Kim-Ramës: Mandat historik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 18/09/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka uruar Kryeministrin Rama dhe qeverinë e re për mandatin e tretë.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Kim shkuan se ky është një mandat historik dhe SHBA pret të punojë intesivisht me Shqipërinë.

“Urime Kryeministrit @ediramaal  në nisjen zyrtare të mandatit të tretë historik. 🇺🇸 pret të punojë intensivisht me 🇦🇱 për të forcuar demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Urime dhe suksese!”- shkruan ambasadorja./Opinion.al

Pas