Aktualitet

Soreca uron Ramën për mandatin e ri:Koordimi ndër-institucional është kyç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 18/09/21 |
Opi Nion

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca, ka uruar  kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e re shqiptare për mandatin e tretë qeverisës, i cili nisi sot zyrtarisht pas betimit në Presidencë.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan:

“Urojmë kryeministrin Rama dhe qeverinë shqiptare që mori detyrën. Presim që integrimi në Bashkimin Evropian dhe reformat, përfshirë sundimin e ligjit, të zënë një vend të rëndësishëm në axhendë. Koordimi i fortë ndër-institucional është kyç për pranimin në BE.”/Opinion.al

Pas