Kryesore

“Buxheti 2021 për bonusin e bebeve”, Rama: 2 mld lekë për familjet e reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:31 - 19/11/20 |
Opi Nion

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama përmes një postimi në “Facebook”, ka deklaruar se nga janari, bonusin e bebes e kanë përfituar 28,813 foshnje.

Kryeministri shkruan në postimin e tij se me buxhetin e 2021 do të mbështeten me 2 miliardë lekë familjet e reja ku janë vendosur:

40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

Postimi i Ramës

Mirëmëngjes

Ëngjëjt e vegjël që vijnë në jetë në këto kohë sfiduese, bashkë me gëzimin e papërshkrueshëm për familjet e tyre, na kujtojnë se shpresa dhe jeta triumfojnë gjithmonë.

Nuk e kemi ndalur për asnjë moment mbështetjen për familjet e reja që gëzohen me fëmijë, edhe në këtë vit të vështirë. Nga Janari, 28,813 të porsalindur kanë përfituar bonusin e bebes.

Siç jemi zotuar, me #buxhetin2021 mbështesim me 2 miliardë lekë familjet e reja:

40,000 lekë për fëmijën e parë

80,000 lekë për fëmijën e dytë

120,000 lekë për fëmijën e tretë

#SiNjëFamilje.

Pas