Bota

Boris Johnson i jep zemër kombëtares: Të sjellim trofeun në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 11/07/21 |
Opi Nion

Anglia për herë të parë në histori luan në finale të Europianit, teksa do të sfidojë Italinë, teksa objektivi është të dal fitueese dhe marr trofeun.

Lidhur me finale nga e cila ng ndajnë vetëm pak minuta ka reaguar dhe kryeministri i Anglisë, Boris Johnson.

Ky i fundit nëpërmjet një deklarate të bërë së fundmi, vlerëson ecurinë që kombëtarja ka bërë deri tani, ndërsa shpreson në një triumf në finalen ndaj Italisë.

I uroj fat të mbarë Anglisë sonte. Ka qenë një rrugëtim i pabesueshëm deri tani, por të gjithë shpresojmë që mund të shkojë edhe më bukur dhe ta sjellim Kupën në shtëpi sonte”, u shpreh Johnson në fjalët e tij./Opinion.al

 

Pas