Kryesore

Finalja Euro2020/ Anglia shënon golin e parë që në minutën e dytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:10 - 11/07/21 |
Opi Nion

Anglia ka shënuar golin e parë që në minutën e dytë.

Harkim nga Trippier teksa Luke Shaw ishte i vetëm në këndin tjetër të portës për ta futur topin në rrjetë.

Kujtojmë se mbrëmjen e sotme në stadiumin ‘Wembly’ zhvillohet finalja e madhe e ‘Euro 2020’ ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

Azzurrët kanë qenë tri herë në finale të Kampionateve Evropiane në të kaluarën (1968 – kampion; 2000 – nënkampion; 2012 – nënkampion) dhe kjo është finalja e katërt në të cilën marrin pjesë.

Tre Luanët bënë historinë në turneun e sivjetmë duke u kualifikuar për herë të parë në një finale të madhe të Kampionatit Evropian./Opinion.al

Pas