Aktualitet

Bllokuan Aeroportin e Rinasit, Apeli liron dy kontrollorët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:11 - 27/04/21 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit të Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për 3 kontrollorët e Rinasit, Armando Fevzga, Muhin Mezini dhe  Flora Ndreca të akuzuar për shpërdorim detyre.

Armando Fevzga, Muhin Mezini dhe  Flora Ndreca akuzohen si organizatorë të  protestës që solli edhe bllokimin e fluturimeve në aeroportin “Nënë Tereza”.

Gjykata ka vendosur masën “arrest shtëpie” për kontrollorët Armando Fevzga dhe Muhin Mezini, ndërsa vendosi “detyrim paraqitje” për Flora Ndrecën, e cila më herët ishte në “arrest shtëpie”.

Më 7 prillit, kontrollorët e Rinasit bojkotuan punën duke shpallur paaftësinë për të punuar për shkaka të stresit që sipas tyre ishte shkaktuar nga stresi si pasojë e rënies së financave në familje.

Ndërkohë që, Armando Fevzga, Muhin Mezini dhe Flora Ndreca kanë ndikuar mbi kontrollorët e tjerë për plotësimin e formularëve të paaftësisë në punë.

Armando Fevzga, Muhin Mezini  të cilët ishin të arrestuar sot janë lënë të lirë nga Apeli i Tiranës./Opinion.al

Pas