Aktualitet

Mbyllet numërimi, fishekzjarre në Kavajë, PS fiton me diferencë të ulët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:35 - 27/04/21 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme vijnë nga qyteti i Kavajë, ku ka përfunduar procesi i numërimit të votave.

Sipas të dhënave të përditësuara nga KQZ, pas përfundimit të 90 kutive të votimit, Partia Socialiste ka fituar me 10.338 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 10115 vota dhe LSI 1.118 vota.

Sikurse vihet re simpatizantë të Partisë Socialiste në përfundim të procesit të numërimit kanë hedhur fishekzjarrë.  Diferenca mes dy forcave politike PS dhe PD ka qenë e ngushtë, vetëm 225 vota.

Pas