-Shëndeti

Bizelet dhe gorgonzola ju mbrojnë nga sëmundjet e kancerit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 09/10/15 |
root

Mos e besoni por bizelet dhe djathi italian gorgonzola, iu mbrojnë nga sëmundjet e kancerit. Në këtë përfundim kanë dalë studiuesit e një Universiteti në Izrael, që i konsiderojnë këto ushqime shumë të këshillueshme për shëndetin tuaj. Ata thonë se të dyja këto ushqime luftojnë sëmundjet e kancerit dhe të Parkinsonit, kështu që konsumojini sa më shpesh.

A diet rich in blue cheese, soybeans, peas and corn, could help ward off diseases including cancer, Alzheimer's and Parkinson's, experts have discovered

The foods are all rich in a compound called spermidine, which reverses the body's circadian rhythm, making it 'younger' and less prone to the age-related diseases

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas