Kronikë

Bie nga 20 metra lartësi gjatë punës, humb jetën 21-vjeçari shqiptar në KroaciBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 29/07/22 |
Opi Nion

Një 21-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Kroaci, pasi duke punuar ka rënë nga një lartësi prej rreth 20 metrash.

Ngjarja ka ndodhur në kompleksin industrial të ish-uzinës Dalit në Daruvar, njofton policia.

Aksidenti është raportuar te uniformat blu pak para orës 07:30, tha zëdhënësja e policisë së Bjelovar-Bilogora Maja Barbir Grubiq, duke shtuar se rrethanat do të dihen pas hetimeve që janë duke vazhduar.

Përveç policisë, në terren janë edhe inspektori i sigurisë në punë dhe avokati i shtetit.

Pas