-U tha në Opinion

Bido: Ka financime greke që kanë bërë shumë mirë në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:15 - 23/10/18 |
b.f

Drejtori i Arkivave, Ardit Bido, të martën, deklaroi se investimet e marra nga Kisha Ortodokse në Shqipëri nga Greqia për të ringritur kishat në vendin tonë është një nga gjërat më të mira.

“Kisha Ortodokse në Shqipëri ka marrë mjaft financime zyrtare për të ndërtuar kisha dhe kjo është gjëja më e mirë që i ka ndodhur Kishës Ortodokse në Shqipëri”, -tha Bido në studion e emisionit ‘Opinion’.

Pas