Bota

Biden: E paralajmërova Putinin se një pushtim do të nxiste NATO-nBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 30/06/22 |
Opi Nion

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden gjatë fjalës së tij në përmbyllje të samitit të NATO-s në Madrid ka kujtuar se si e paralajmëroi Vladimir Putin para luftës se “nëse ai pushtonte Ukrainën, NATO jo vetëm që do të forcohej, por do të bëhej më e bashkuar”.

Ai tha se i kishte thënë liderit rus se demokracitë në mbarë botën do të “ngrihen në këmbë dhe do të kundërshtojnë agresionin e tij”.

“Dhe kjo është pikërisht ajo që ne po shohim sot,”-shtoi Biden.

Presidenti tha në samitin e NATO-s në Madrid se mbështetja e Ukrainës do mbetet “rendin e bazuar në rregulla”./Opinion.al

Pas