Aktualitet

Betimi i qeverisë, Rama dhe Nikolla mbërrijnë në Presidencë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:07 - 18/09/21 |
Opi Nion

Ka mbërritur në Presidencë kryeministri Edi Rama dhe Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

Bëhet me dije se ditën e sotme në orën 10:00 do të nisë betimi i qeverisë “Rama 3” para Presidentit.

Kujtojmë që Kuvendi pak kohë më parë ka dhënë veton e tij për të shkakruar Presidentitn nga detyra, megjithatë tashmë çshta ka mbetur në dorë të Gjykatës Kushtetuese./ Opinion.al

Pas