Politikë

Berisha s’mban të qeshurën, demokrati nga Gramshi: Kur të shan Spiropali them o dhe hapuBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 27/09/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha është takuar me demokratët e Gramshit, nga ku theksoi se ky qytet ka mungesë investimesh dhe nuk mbështetet nga qeveria.

Gjatë bashkëbisedimit, një nga qytetarët i ka kërkuar Berishës që të caktoj datën e protestës kundër qeverisë “Rama”. Ndër të tjera, qytetari u shpreh i indinjuar për sulmet e PS ndaj Berishës.

“Nuk ka më llafe, na thuaj datën që të vuimë, por jo si lule të vyshkur. Ma more lulen, lule të bukuyr, lule i them atij unë, të qeshur, të njomë, unë kam qenë me stafin e Bujar Nishanit në 2005 kur e kam zgjedhur. Shumë të bukur e kishe lulen, por nuk e vadite me ujë bjeshke, po r e vadite me ujine lanës. Ju ishit brenda në parlament, na thirrët neve hajde hymë prap në parlamentë. Na rratë atje, ju qetë brenda pse dolët nga parlamenti. Për të mos votuar zgjedhjet bashkiake, unë nuk votova se unë nuk votoja partinë e punë. Me futën një vit burg, se ne dolëm si kali balash si në ’45. Doktor atë që na ke bërë… Kur dëgjoj që të shan ty Spiropali unë them o dhe hapu, ore të shahet doktori nga Spiropali është të hapësh varrin. Mos hajde më vërdallë nëpër fshatra e qytete vendos ditën kur të jemi gati se erdhi koha për veprim”,-tha qytetari.

Pas