Kryesore

Berisha për Ballukun: Miss hajnia zëvendëson Ahmetajn, e ka verbuar babëziaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:22 - 25/07/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur nga selia blu për ndryshimet në qeveri të bëra nga kryeministri Edi Rama ditën e sotme, ku Belinda Balluku u emërua zv/kryeministre.

Berisha tha se Arben Ahmetaj po zëvendësohet nga ministrja më e korruptuar në historinë e Shqipërisë, që sipas tij është Balluku.

Më tej, ai tha se Balluku është një njeri i verbuar nga babëzia dhe se urren njerëzit e thjeshtë.

“Kush e zëvendësoi strumbullarin e aferës së djegësve Arben Ahmetaj? A po e zëvendëson ministrja më e korruptuar në historinë e Shqipërisë, rajonit dhe Europës? Ajo ka meritë të vetme, ndarjen e parave të vjedhura që kur punonin në bashki deri më sot me Edi Ramën. Belinda Balluku drejton ministrinë që ndërton rrugë me çmime të 12-fishta me standardet e BE. Ndërtimi ka maunale si në Europë dhe SHBA. Ka manuale për çdo vepër publike, për çdo gjë ato tregojnë dhe kostot për çdo vepër. Europa ndërton rrugë dhe autostrada në fushë nga 2 deri në 2.2 milionë kilometri. Belinda që aranzhon zyrën me 200 mijë euro jashtë çdo imagjinate. Një njeri që e ka verbuar babëzia, urrejtja për qytetarin e thjeshtë. Miss hajnia në zëvendësimin e tij, për faktin e vetëm se është konfidente në këto akte me Edi Ramën deri nga Bashkia dhe sot.”, tha ai.

 

 

Pas