Kryesore

Berisha pagëzon Bashën me emrin e ri: Meriton të quhet “Lulzim Boshi”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 08/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij pas homazheve që bëri në shtatoren e Azem Hajdarit tek Qyteti Studenti me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë.

Berisha foli edhe për situatën e PD-së ku tha se kryetari i saj aktual meriton të quhet “Lulzim Boshi”.

Në këto 8 vite, demokratët derdhën sakrifica. Por ata kaluan nga një humbje në humbje tjetër, jo për shkak të tyre, por për shkak të një njeriu që pas 8 vitesh meriton të quhet, as pak e as më shumë se Lulzim Boshi dhe pengkryetari”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas