Politikë

Berisha komenton fushatën e Ramës: Si plakat e marsit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 25/03/21 |
Opi Nion

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar nisjen zyrtare të fushatës elektorale nga të dyja kampet politike.

Përmes një publikimi në rrjetin social facebook, Berisha e ka konsideruar fushatën e socialistëve si plakat e marsit, ndërsa fushatën e Bashës e ka cilësuar si një vullkan.

Kujtjmë se të dyja kampet kanë nisur fushatën njëkohësisht në orën 18:00. Ndërsa socialistët zgjodhën një takim pa mbështetës dhe vetëm me kandidatët pjesëmarrës, në fushatën e PD-së, u pa një grup i madh mbështetësish.

Pas