Te Fundit

Berisha: Ja fotoja e Tahirit me makinën e drogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 22/09/15 |
b.f

TIRANË-Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili, sipas Berishës jo vetëm ka lejuar trafikun e drogës por është i përfshirë edhe vetë. Në profilin e tij në fb ai ka postuar këtë foto dhe e ka shoqëruar me koementin e mëposhtëm:

“Kjo foto demaskon perfundimisht si genjeshtar i paftyre ministrin e Brendshem Sajmir Tahiri, i cili me nje telefonate ne “Opinion”, TV Klan deklaroi se makinen e trafikut me te cilen kane kaluar kufirin 31 here Habilet, tezake te tij, e kishte shitur dy vjet me pare. Fotoja tregon makinen famoze te trafikut te droges te familjes Tahiri me targe AA003GB, Saimir Shullazin, me kapon e aferave te tij ne Kombinat, Krenar Cenollarin pas zgjedhjeve”.

Më tej, si një gazetar i vertetë dhe me fjalorin që përdorin mediat, Berisha shkruan:

Burime te brendshme nga ministria bejnë me dije se “Sajmir Shullazi” po kërkon nga noteret t’i bëjnë një kontrate fiktive të shitjes së makines. sb”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas