Aktualitet

Berisha flet për tenderat: Kam kohë që hetoj, më rezulton se …Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 30/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në seancën plenare të ditës së sotme, deklaroi nga foltorja e Kuvendit se qeveria po vjedh hapur me tenderat.

Berisha tha se ato jepen me 99.9 për qind të fond limit, dhe fituesi i tenderit iu paguan 30 për qind qeveritarëve.

“Politika çnjerëzore. Kjo është një vjedhje e hapur. Prej shumë kohësh tenderat fitohen me 99 për qind të fondit limit, kam kohë që hetoj dhe çfarë më rezulton.

99.9% e fondit limit që s’ndodhte kurrë me parë, paratë që fituesi i tenderit duhet ti paguajë zyrtarit dhe qeveritarit.

Do të jap me 99 për qind tenderin, do më japësh 30 për qind të kësaj shume”, tha Berisha.

 

Pas