Aktualitet

Berisha: Do mësoni gjëra të pabesueshme për Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 21/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka patur një takim të gjatë me anëtaret e Lidhjes Demokratike të Gruas, ku bëri të ditur se tashmë janë firmosur rreth 5 mijë formularë për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar më 11 Dhjetor.

Ndërsa mori besimin e grave demokrate, Berisha foli për kryetarin aktual të PD-së si një njeri i marr peng nga Kryeministri Rama dhe tha ndër të tjera se në takimet që bënte me Ambasadoren Amerikane, Basha i kërkonte të dilte jashtë zyrës, pasi sipas tij përgjohej nga Berisha.

“Ju garantoj që dora dorës do mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshme. Por nuk është koha të harxhojmë kohë me të. Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij mi ka imponuar Sali Berisha. Burime tërësisht amerikane dhe zyrtare më informonin mua se ky, i thotë ambasadores: Të dalim nga zyra se kemi regjistrues nga Berisha, më ka futur regjistrues Berisha dhe të bisedojmë jashtë. A mund të imagjinoni një gjë të tillë?

Unë atë nuk e pranoja kurrë për mandat të tretë. Do gjeja 100 mënyra të vija te ju”, tha Berisha./Opinion.al

Pas