InstaBIZ

Tjetër çmim ndërkombëtar për Dua Lipën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 21/11/21 |
Opi Nion

Një tjetër sukses shënon këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa. Ajo është shpallur “Artistja Ndërkombëtare e Vitit” në edicionin e ‘NRJ Music Awards’ në Francë, ku ka triumfuar krahas të tjerë emrave të mëdhenj të muzkës botërore.

“NRJ Music Awards” organizohet nga radio franceze “NRJ”, për të nderuar artistët vendas dhe të huaj për kontributin e tyre në muzikë, ndërsa Dua e ka marr këtë çmim edhe vitin e kaluar. Fituesit zgjidhen me votat e publikut./Opinion.al

Pas