Aktualitet

Beqaj padit Bashën: Të faktojë në gjykatë akuzat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:03 - 17/11/15 |
b.f

TIRANË- Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj do të padisë, kreun e opozitës Lulzim Basha për shpifje. Kjo pasi Ministria e Shëndetësisë është vënë shpeshherë nën akuzat e PD për klientelizëm dhe abuzim me tenderat.

Beqaj i ka cilësuar shpifje, akuzat e PD, ndaj sot ka dorëzuar padi për Bashën në gjykatën e Tiranës. “Është koha që Lulzim Basha të provojë përpara gjykatës nëse ka prova për ato çka ka deklaruar për mua”, tha ai, duke shtuar se “Basha do të duhet të përballet me ndëshkimin e merituar moral e civil”.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas