Aktualitet

Çfarë hëngrën terroristët para masakrës dhe a ishin ata të droguar?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 17/11/15 |
b.f

Është gjetur në Paris edhe një rifuxho e dytë e terroristëve: dy dhoma në AlfortVille, në portat e kryeqytetit francez, ishin marrë me qera ng Salah Abdeslam. Sipas Le Figaro, gjatë natës policia kishte bastisur një apartament në Bobigny, në periferi të Parisit në zonën e Seine-Saint-Denis, marrë me qera për një javë nga data 10-17 nëntor nga kamikazi i grupit të tretë të zjarrit Brahim Abdeslam, vëllai i super të kërkuarit Salah. Ky apartament u gjet falë të dhënave të GPS të instaluar në Seatin e Zi. Në dhomë janë gjetur edhe shiringa. Dhe siç demostrohet në një video ekskluzive të Le Point, që ka vizituar dy dhomat e hotelit në Alfortville, përveç mbetjeve të picave dhe çokollatave, janë gjetur edhe shiringa dhe tuba intubimi.

 

http://www.lepoint.fr/societe/des-seringues-retrouvees-dans-la-chambre-d-hotel-de-salah-abdeslam-17-11-2015-1982254_23.php#section-commentaires

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas