-U tha në Opinion

Bashkëpunim me Metën dhe mbështetje për ta kandiduar kryetar bashkie?Flet BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 30/06/22 |
el ida

Në studion e emisionit “Opinion”, kryetari i PD Sali Berisha u pyetu nëse mes tij dhe Ilir Metës ka një rakordim për sjelljen opozitare pas zoti Meta të lërë presidencën.

“Absolustisht do ketë një rakordim të plotë, nuk ka rëndësi a ka. Do ketë një rakordim të plotë në frontin për shëtpimin e Shqipiërisë, me Ilir Metën dhe cilindo që do të bashkohet në këtë front”, tha Berisha.

I pyetur lidhur me zërat që Meta do të jetë një kanidat i opozitës për bashkinë e Tiranës, Berisha tha:

“Ne kemi një sistem primaresh nga e cila nuk do të heq dorë. Do të vendosin primaret. Ka marr fund koha që Berisha mbështet këtë apo atë. Berisha do mbështesë cilindo kandidat që fiton në primaret”./Opinion.al

Pas