-U tha në Opinion

Skenari i protestës së 7 korrikut? Berisha: Jo të gjitha thuhen, blindat…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 30/06/22 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Sali Berisha ka folur lidhur me protestën kundër qeverisë që do të zhvillohet më 7 korrik në orën 19:00.

Berisha u pyet për skenarët e mundshëm në protestë, por nuk dha detaje duke thënë se “jo gjithçka mund të thuhet”.

Kryedemokrati theksoi se protesta do të vijojnë dhe do të ketë qendresa civile kundër qeverisë.

Berisha: Blindat, do vendosi blindat në kryeministri dhe i them të mos merret me blinda, do ia mbathi në ndonjë qytet tjetër.

Fevziu: Është vetëm protesta apo ka dhe një skenarë tjetër?

Berisha: Jo çdo gjë mund të thuhet tani.

Fevziu: Do vijojnë protestat?

Berisha: Absolutisht nëse themi protestë do të nënkuptohet në mënyrë të padiskutueshme një protestë e zgjatur e qëndrueshme. Do të ketë forma të qendresës civile.

Pas