Kryesore

Basha vendos Kuvendin e PD më 18 dhjetor, Berisha njofton konferencën për shtyp


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 15/11/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka njoftuar një konferencë për shtyp në orën 19:00, këtë të hënë.

Konferenca e Berishës vjen pasi Lulzim Basha ka propozuar që Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike të mblidhet më 18 dhjetor dhe jo më 11 dhjetor, ashtu siç ka propozuar ish kryeministri.

Kryetari i PD, propozoi në mbledhjen e Kryesisë, këtë të hënë, që Kuvendi Kombëtar i partisë të mbahet 1 javë më pas datës së dhënë nga Berisha. Gjatë mbledhjes së Kryesisë, Basha ka folu ashpër duke thënë se nuk do të lejojë që PD të ketë struktura paralele dhe është shprehur se partia e tij nuk do të mbaj mbi shpinë hallet e Berishës.

Lulzim Basha i propozoi Kryesisë një rend dite me tre pika për Kuvendin Kombëtar të 18 Dhjetorit, të thirrur prej tij.

Kujtojmë se disa ditë më parë Berisha i dorëzoi kreut të Këshillit Kombëtar Edi Paloka 4200 firmat e delegatëve të PD-së, me qëllim mbledhjen e Kuvendit më 11 dhjetor./Opinion.al

Pas