Te Fundit

Basha takon Ambasadorin e Austrisë: Miqësia që në ditët e para të shtetit tonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:56 - 22/10/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD Luzlim Basha është takuar sot me Ambasadorin e Austrisë  Dr.Christian Steiner. Përmes një publikimi në rrjetet sociale, Basha shprehet ndër të tjera se Austria ka qenë një mbështetje për Shqipërinë, që në ditët e para të shtetit.

“Kënaqësi të prisja ambasadorin e Austrisë, Dr.Christian Steiner! Miqësia historike midis dy vendeve tona ka qenë një aset i çmuar në rrugëtimin e Shipërisë në arenën ndërkombëtare, prej ditëve të para të shtetit tonë. Mbështetja e Austrisë nuk mungon edhe sot, kur vendi ynë ndodhet përballë sfidës së integrimit. Ndaj i shpreha mirënjohjen tonë Dr. Steiner, për ndihmën e palëkundur në rrugëtimin europian të Shqipërisë dhe në ndërtimin e një të ardhmeje më te mirë për qytetarët shqiptarë”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas