Aktualitet

Basha rikthehet në lagjen e tij të vjetër, qytetari: Të hëngsha zemrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 26/03/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vetëm një ditë pas çeljes zyrtare së fushatës elektorale, ka zhvilluar takime me banorë të njësisë nr.8 në kryeqytet.

Gjatë bashkëbisedimit që ka bërë me qytetarët Bash aka zbuluar se ajo është dhe lagja e vjetër e tij.

Duket se banorët e kanë përshëndetur përzemërsisht Bashën dhe e kanë pritur atë shumë mirë, teksa disa prej tyre kanë thirrur në kor emrin e tij.

Ndërkohë që nuk kanë munguar as komplimentimet për kryedemokratindhe shpresën që ai u ka dhën për fitoren pas zgjedhjeve.

PJESE NGA BASHKEBISEDIMI
Qytetari: Një banor: Ta hëngsha zemrën. Rama ik!

Basha: Si jeni? Si e kam lagjen e vjetër? Nga ky ndryshim do të varet e ardhmja e Shqipërisë.

Basha: Si je? Me shëndet?
Qytetari: Po ju?

Basha: Familja si ёshtё?
Qytetari: Mirё! Mirё.
Basha: Mbahu fort, këto valixhet pёr fat tё keq kanё filluar tё simbolizojnë largimin apo jo?
Qytetari: Po, çfarë do tё bёjmё.
Basha: Njerëzit vijnë i blejnë dhe largohen, apo jo?
Qytetari: Keq na vjen! Ashtu ёshtё! Shumë, shumë tё vështira!”

Qytetari: Një fjalë i thonë kryetar që, po qau fëmija nuk i jep nëna me pi. Më shumë se po qajnë kalamajtë po qajmë ne. Diçka që e kemi vetë në dorë, shpresojmë të bëhet më e mira.”

Qytetari: Na shpronësoi dy-tri herë! Përveç kësaj, megjithëse përcaktoi vizën e blertë, në asnjë moment nuk iu referua vijës së blertë, edhe vlerësimi i pronës që bëri është brenda vijës së blertë por si tokë fshati./Opinion.al

Pas