Kryesore

Basha pranon ftesën e Metës për takim


               Publikuar në : 22:10 - 26/06/19 |
geliano fataj

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka pranuar ftesën e Presidentit Ilir Meta për një takim ditën e enjte në Presidencë.

Burime nga PD-ja kanë thënë se e njëjta ftesë që i ishte dërguar kryeministrit Edi Rsama, ka mbërritur dhe në selinë e blu.

Takimi do të jetë në orën 9:00.

Presidenti Meta i ka dërguar një ftesë të ngjashme edhe kryeministrit Rama, por ky i fundit u përgjigj në mënyrë të prerë se nuk ka kohë për “lojë me letra” sepse është i zënë me fushatën./ Opinion.al

Pas