Kryesore

Basha për zgjedhjet e 25 prillit: Ky rezultat nuk do të njihet kurrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 11/05/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit nuk do të njihet kurrë.

Në takimin e zhvilluar me qytetarë në Durrës, kryedemokrati tha se hetimet për procesin zgjedhor është një sfidë për drejtësinë e re.

Kryedemokrati theksoi se PD do të dokumentojë deri në fund provat e masakrës elektorale dhe do ta vazhdojmë betejën.

“Është e qartë si ky diell që shndrin që ky rezultat nuk do të njihet kurrë dhe për kë mendon se 25 prilli është mbarimi i betejës tonë për t’u siguruar durrsakëve dhe të gjithë shqiptarëve të ardhmen që meritojnë në vend të masakrës mbi demokracinë, mbi familjet e tyre, mbi bizneset e tyre, mbi të  ardhëm e tyre e ka gabim. Beteja jonë vazhdon dhe do të vazhdoje deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi.-tha Basha./Opinion.al

Pas