Politikë

Basha i përgjigjet Yuri Kim: PD insiston për testim, jo retorika politike


               Publikuar në : 17:49 - 06/04/20 |
el ida

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane, Yuri Kim, e cila u shpreh se kjo nuk është kohë për politikë.

Basha theksoi se partia e tij vijon të insistojë në testim dhe zgjidhje konkrete, dhe jo në retorika politike.

“Falemnderit @USAmbAlbania & SHBA për ndihmën kundër #COVID19. @pdshqiperi do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.

Fokusi ynë është jeta, shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike”, shkruan Basha.

Vetëm pak minuta më parë, abasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, iu drejtua udhëheqësve politikë përmes një postimi në Tëitter, ku shkruante se kjo është koha për të qëndruar të bashkuar pasi është e vetmja mënyrë për të luftuar koronavirusin./Opinion.al

Pas