Kryesore

Basha: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 15/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zotohet se do të përmbyll procesin e legalizimeve brenda 2 viteve.

Në një takim elektoral në njësinë nr.11 në Tiranë ka përsëritur edhe një herë para qytetarëve se nëse merr drejtimin e qeverisë dhe nuk i bën realitet premtimet, nuk do të dalë më para qytetarëve për tu kërkuar votën.

“Ta largojmë Edi Ramën dhe të sjellim ndryshimin. Zotimet tona, do bëjmë gjithçka për t’i bërë realitet. Nëse këto masa pas 4 vitesh nuk kanë arritur unë nuk vij t’ju kërkoj prapë votën. Po nuk e bëra mos dil më para qytetarit. Mos prisni katër vjet të tjera. Ne i bëmë detyrat keni ju detyrë. Ju përsëris ndjesën që se përmbyllëm ne procesin e legalizimit. Brenda dy viteve do mbyllim këtë proces. Do të marrim përsipër zgjidhjen e situatës. Dy vitet e ardhshme do të jenë përmbyllja e këtij procesi. Si ti ka dhe 200 e ca 300 mijë banesa të pa legalizuara. Mos harroni që ai tjetri i nxori te bulevardi i ri familjet në 3 të mëngjesit me gaz lotsjellës, brenda kishte dhe fëmijë 3 e 5 vjeç. Këtë mos e harroni.” tha Basha./ Opinion.al

Pas