Bota

COVID-19 në Itali, 380 viktima në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 15/04/21 |
Opi Nion

380 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Itali.  Po ashtu, Italia ka regjistruar 16.974 raste të reja me Covid-19 nga 319,633 teste të kryera..

Që nga fillimi i pandemisë vendi numëron 115,937 viktima, ndërsa, numri i të shëruarve është 21,220.

Ndërsa, numri i pacientëve të shtruar në njësitë e kujdesit intensiv në spitale është 3,417, një ulje prej 73 njësishë në balancën mes hyrjeve dhe daljeve./ Opinion.al

Pas