Kryesore

Basha akuza Ramës: Spitalet në kolaps, po shkatërron shëndetin e njerëzve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 09/11/20 |
Al Do

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë akuzat drejt kryeministrit Rama se nuk po merr masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Në një status në “Facebook”, Basha sjell në vëmendje shifrat e të infektuarve të raportuara dje, mbi 500 raste dhe nënvizon se spitalet janë në koalps.

Sipas tij, kryeministri Rama po shkatërron jetët dhe shëndetin e njerëzve duke mos investuar në shëndetësi por duke iu dhënë paratë e taksave miqve të tij.

Dje kishim mbi 500 raste të reja të raportuara të koronavirusit në Shqipëri, numri rekord më i lartë që nga fillimi i pandemisë.

Çfarë bën Rama? Asgjë! Ai nuk ka asnjë plan. Spitalet janë në kolaps, të sëmurët dergjen në ambulanca.

Rama ju merr shqiptarëve lekët e taksave, dhe në vend që ti investojë në shëndetësi, jua jep miqve të vet. Pasi shkatërroi ekonominë, Rama po shkatërron jetët dhe shëndetin e njerëzve. Ai duhet të largohet.

Bashkë do ti fitojmë zgjedhjet, do ta ngremë ekonominë dhe do të sigurojmë ndihmë për çdo familje.”, shkruan Basha. /Opinion.al

Pas