Kryesore

Rama replikon me Bashën: Ti synon panikun, sjellje kalamai të llastuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 09/11/20 |
Al Do

Kryeministri Rama dhe kreu i opozitës, Basha kanë nisur që herët sot replikat në rrjetet sociale.

Pas një shkëmbimi akuzash ditën e djeshme në Twitter, ishte kreu i opozitës që me anë të një statusi në Facebook u shpreh se kryeministri nuk po merr asnjë masë për pandeminë.

Nga ana tjetër Rama është kundërpërgjigjur në Twitter duke e akuzuar kryedemokratin për dezinformim.

Lulëzim është jo vetëm e kotë po edhe e ulët rrekja jote për ta bërë Covidin pjesë të frontit qesharak opozitar!Kjo luftë është e vështirë për çdo shtet, s’ka si të jetë e lehtë për Shqipërinë,por spitalet Covid nuk janë aspak në kolaps siç predikon ti dhe lufta vazhdon papushim!

Ti synon panikun dhe çoroditjen me dizinformimet e përditshme, por kjo sjellje mizerabël prej kalamai të llastuar që do me çdo kusht lodrën e vet, do të të kthehet mbrapsht si një shuplakë më shumë nga ky popull që nuk e bën dot për budalla, as ti,as Mona,as Likja e as Saliu!”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas