Kryesore

Basha: Ajo që po ndodh në aeroport tregon dështimin e Ramës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 08/04/21 |
Opi Nion

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama për situatën e krijuar në aeroportin e “Nënë Tereza”, ku kontrollorët e trafikut ajror vendosën të pezullonin punën e tyre, gjë e cila bllokoi fluturimet.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha thotë se bllokimi i aeroportit tregon deshtimin e kryeministrit, i cili, sipas tij, nuk punon për interesat e qytetarëve.

Postimi i Bashës

Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Këto zgjedhje do të vendosin nëse do të ndryshojmë dhe anëtarësohemi në BE ose do të vazhdojmë me Ramën për akoma dhe më shumë dështime. Edhe ajo që po ndodh me aeroportin e Rinasit është dështimi i radhës i një njeriu që i ka vendosur interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari. Ndryshimi është në duart tuaja, është në votat tuaja.  Kudo shoh ngazëllimin e qytetarëve shqiptarë. Le të sjellim së bashku fitoren më të madhe në historinë e Shqipërisë! Le të arrijmë një të ardhme më të mirë për të gjithë ne!/ Opinion.al

Pas