Aktualitet

Bardhi: Më 11 dhjetor Berisha i mori ‘delegatë’ Jozefina Topallit dhe Tom Doshit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 20/12/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, ka denoncuar sot se në Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga ish-kryeministri, Sali Berisha, kanë qenë kandidatë të Jozefina Topallit dhe të Tom Doshit, të ulur si delegatë.

Ditën kur u mbyllën formularët në kasafortën personale të Edi Palokës juve ju premtua që në Kuvend do bënin proces transparente të leximit të emrave, e do bëhej prezantim i çdo pjesëmarrësi në tubimin e 11 dhjetorit.

Kjo nuk ndodhi, u kyçën dyert, po të kishin pasur mundësi edhe juve ju kishin kyçur në kasafortë, siç ka zero tranparencë në çdo veprimtari të çdo celule ilegale.

Premtuan transparencë për publikimin e emrave te delegateve dhe nuk e benë. U premtua transparence prej zotit Berisha, por gazetaret nuk u lejuan as të futeshin në stadium. Nuk ka ndodhur kurrë më pare kjo. Nuk ju lejuan sepse në stadium do të gjenit kandidatë të Jozefina Topallit të futur si delegatë, njerëz të Tom Doshit, të futur si delegatë. Përgjegjësia jonë është të bëjmë transparencë për opinionin publik”, tha Bardhi./Opinion.al

 

 

Pas