Aktualitet

Referendumi/ Bardhi: Kanë votuar drejtues të LSI dhe drejtorë të emëruar nga Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:05 - 20/12/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, akuzoi këtë të hënë në një konferencë për shtyp se në Referendumin për shkarkimin e Bashës kanë votuar edhe drejtues të LSI-së dhe drejtorë të emëruar nga kryeministri Edi Rama.

Nga selia blu, Bardhi u shpreh se konkretisht në referendumin ka votuar një kryetar i LSI në Qarkun e Fierit që në 92-shin ka qenë anëtar i PD-së por më pas ka ndërruar disa parti.

“Për të ashtuquajturin referendum nuk ka asnjë të dhëne kush ka votuar dhe si ka votuar. Mund t’ju them se ka votuar një kryetar i LSI në Qarkun e Fierit. Ne 92-shin ka qenë anëtar, në ketë kohë ka ndërruar disa parti, por ka shkuar të votoje me kartën e 92-shit, megjithëse është kryetar i LSI për Divjaken. Partia ka rregulla të qarta në statut kush quhet anëtar. Ne dijeni tuaj, kane votuar edhe drejtorë të emëruar nga Edi Rama, që kanë hequr demokrate nga puna. Në 18 dhjetor ka patur vetëm 1 aktivitet politik të PD, Kuvendi Kombëtar. Të tjerat janë aktivitete private, që bëjnë listat e tyre, sipas dëshirës se tyre”, tha Bardhi./Opinion.al

Pas