Aktualitet

Banka Credins mbështet Kryqin e Kuq Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 22/01/21 |
Opi Nion

Banka Credins gjithmonë ka patur në fokus aktivitete të përgjegjësisë sociale, si një nga prioritetet strategjike për të qenë vazhdimisht në ndihmë të komunitetit, shtresave në nevojë, institucioneve etj.

Sot në qytetin e Elbasanit, stafi i degës ju bashkua Kryqit të Kuq duke dhuruar paisje kompjuterike dhe shumë mjete të tjera të nevojshme pune për arredimin e zyrave duke mbështetur aktivitetin dhe funksionimin ditor të kësaj organizate të rëndësishme, në shenjë respekti dhe solidariteti për të gjithë punën e palodhur që kryejnë në këtë qytet.

Banka Credins përgjatë 2020, ndërmori mbi 60 nisma në përmbushje të objektivave për një përgjegjësi korporative të qëndrueshme. Edhe pse viti 2020 ishte një nga vitet më të vështirë, Banka Credins vijoi pa ndërprerje të ishte pranë atyre që kishin më shumë nevojë, duke dhuruar ndihma dhe pajisje mjekësore në shumë institucione dhe qendra spitalore në vend.

Mbështetje për artin dhe artistët shqiptarë në këtë vit të vështirë, si për prodhimin e librave të artistëve shqiptare apo duke hapur ekpozitë pikture pranë ambjenteve të bankës.

“Zbukuruam ballkonet e Tiranës, mbollëm pemë anembanë vendit dhe ndërtuam stacione biçikletash për një ambient më të pastër. Mbështetëm teknologjinë dhe inovacionin duke motivuar të rinjtë e talentuar si dhe bizneset start up”, thonë përfaqësuesit e bankës të angazhuar në këto nisma.

Banka Credins do të vazhdojm me të njëjtin përkushtim dhe përgjatë 2021, me shumë më teper iniciativa. Së shpejti starton dhe nje fushate dhurimi ushqimesh për familjet në nevojë në të gjithë Shqiperinë, në kuadër të reduktimit të varfërisë.

 

Pas