InstaBIZ

“Baby one more time” ka këtë kuptim…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:03 - 06/11/15 |
root

“Baby one more” ishte jo vetëm kënga e parë e Britney Spears, por nga ana tjetër edhe hiti që vulosi karrierën e saj muzikore, duke e bërë princeshën e popit. Por sot pas 17 vitesh? A jeni kuriozë të dini se cili ka qenë mesazhi i asaj këngë?

Me siguri që po, sepse jemi të bindur që atëherë nuk e keni vrarë shumë mendjen, përkundrazi e keni shijuar pa masë këtë këngë.  Kënga është shkruar nga suedezi Max Martin dhe suedezo-marokeni, Yacoub.

Autorët mendonin që fjala “hit” përdorej adoleshentët amerikan të asaj kohe si zhargon për fjalën “call”. Dhe Britney në këngë i lutet të dashurit ta telefonojë…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas