Te Fundit

Avokati: Mark Frroku do të gjykohet vetëm në Belgjikë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 03/09/15 |
b.f

TIRANE-Më në fund gjykata pranon kërkesën e Mark Frrokut. Deputeti Kristian Demokrat që qendron në burg prej 5 muajsh do të marrë pjesë procesin gjyqësor që zhvillohet ndaj tij në Bruksel. Vendimi për Frrokun është marrë sot (e mërkurë) nga Gjykata e Krimeve të Rënda në Belgjikë është bërë i ditur nga avokati i Frrokut Saimir Visha. Sipas avokatit, gjykata belge pranoi kërkesën e tij dhe pritet që të pranohet edhe nga gjykata e lartë shqiptare. Frroku pritet të udhëtojë drejt Brukselit në muajin tetor kur zhvillohet dhe seanca ndaj tij. Në mënyrë të vazhdueshme ishte refuzuar kërkesa e Mark Frrokut nga gjykata shqiptare për të ndjekur seancat e gjyqit në Belgjikë. Frroku akuzohet për vrasjen e një shqiptari në vitin 1999.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas