-Jetë dhe Stil

Njihuni me delen më leshatore në botë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 03/09/15 |
root

Një dele super leshatore por në të njëjtën kohë edhe shumë absurde, ka pësuar një “makeover” dhe ka thyer rekorde botërore në këtë proçes . Ka qenë Ian Elkins  ai që e ka qethur delen dhe ka përftuar prej saj, plot 40.45 kg lesh. Kafsha nuk mund të ecte dhe të shikonte për shkak të masës së leshit që i binte në fytyrë dhe u gjet në rrugë nga një këmbësore në afërsi të Canberra-s.

Australian sheep shearer Ian Elkins clips over 40 kilograms (88.2 lbs) of wool off a sheep found near Australia's capital city Canberra

A man uses a stethoscope to check on the heartbeat of an Australian sheep, named Chris by his rescuers, as over 40 kilograms (88.2 lbs) of wool is shorn off his body in Australia's capital city Canberra

Australian sheep shearer Ian Elkins clips over 40 kilograms (88.2 lbs) of wool off a sheep found near Australia's capital city Canberra

Për ta ruajtur delen Elkins iu deshën edhe katër ndihmës të tjerë, por në fund ia doli ta nxirrte në dritë dhe ja rezultati.

An Australian sheep, named Chris by his rescuers, is pictured with a pink antiseptic spray on his face after being shorn of over 40 kilograms (88.2 lbs) of wool

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas