Kronikë

Atentati në Shkodër, kush është Bajram Çerkoja i shpallur në kërkim?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:19 - 27/08/22 |
Opi Nion

Policia ka shpallur në kërkim Tornato Fushën 20 vjeç si dhe Bajram Çerkojën 24-vjeç për atentatin e ndodhur pak ditë më parë në lagjen Rus në Shkodër.

Objektivi i këtij atentati ishte Alban Bruçi, i cili në momentin e ngjarjes ishte duke udhëtuar me makinë dhe nuk pësoi lëndime nga breshëria e plumbave.

Sipas policisë, rezulton se para 2 vitesh Alban Bruçi është konfliktuar për motive të dobëta me shtetasin Tornato Fusha dhe ky dyshohet se është shkaku.

Ndërkohë Bajram Çekorja rezulton i dënuar në vitin 2019, për kultivim bimësh narkotike. Ai u kap bashkë me Barush Bregun i akuzuar si i përfshirë në një grup kriminal në Shkodër.

Pas