Bota

Arrestohet Steve Bannon, ish-këshilltari i presidentit Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 20/08/20 |
el ida

Ish këshilltari i Presidentit Trump, Steve Bannon, u arrestua të enjten në New York për shpërdorimin e fondeve të mbledhura online për ngritjen e murit në kufirin mes Meksikës dhe SHBA-ve.

Bannon akuzohet për përvetësim të qindra mijërave dollarë të dhuruesve në lidhje me fushatën “Ne Ndërtojmë Murin”, ku u mblodhën 25 milionë dollarë, njoftoi Departamenti amerikan i Drejtësisë.

Dyshohet se Bannon ka marrë më shumë se 1 milionë dollarë, një pjesë të mirë të të cilave e ka përdorur për të mbuluar shpenzime personale

Sipas “CNN”, Bannon u arrestua së bashku me tre persona të tjerë./Opinion.al

Pas