Bota

77 mijë testime në 24 orë/ Itali, infektimet më të larta nga 16 Maji


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 20/08/20 |
Opi Nion

Italia vijon të shohë shifra në rritje të rasteve Covid dhe sikurse raportojnë mediat vendase, kjo është rritja më e lartë që nga 16 maji.

845 raste të reja kanë shënuar në 24 orët e fundit, çka do të thotë 203 më tepër se sa një ditë më parë. Ndërkohë numri i vdekjeve është shtuar me 6 persona duke arritur një total prej 35.418 viktimash.

Italia ka rritur edhe tamponët, duke realizuar në 24 orët e fundit 77 mijë testimë, 6 mijë më shumë se dje./Opinion.al

Pas